Hakkımda

hakkimda

İstanbul’da doğdu. İş ve kariyer başlangıcına 1973 yılında Türkiye İş Bankası A.Ş.’de adım attı. Aynı yıl girdiği (İİTİA) Marmara Üniversitesi İşletme bölümü lisans programını 1979 yılında tamamladı. Askerlik görevini yedek subay olarak yaptıktan sonra aynı bankanın çeşitli kademelerinde görev alarak, İstanbul’daki büyük şubelerde üst düzey yönetici ve şube Müdürlüğü görevinde bulundu.(Sirkeci,Sultanhamam,Şişli,Bakırköy) 23 yıllık Bankacılık ve Finans Kariyerini değişik alanlarda sürdürmeyi amaçlayarak 1996 yılında reel sektör iş yaşamına erken emeklilik yaparak katılım sağladı.

Konusunda ve sektöründe güçlü konumda olan Zorlu Holding A.Ş.’de Finans ve Pazarlama Koordinatörü olarak göreve başladı. Bu dönemde, Holding’in yapılanma çalışmalarında aktif görevlerde bulundu. Aynı tarihlerde grubun aldığı yeni yatırım kararlarından biri olan Vestel A.Ş.’nin ve Denizbank’ın gruba katılımı ve yeniden yapılandırılması çalışmalarında aktif görevlerde bulundu.

2001 yılında Zorlu Holding A.Ş. deki görevinden kendi isteği ile ayrılarak,Finans danışmanlığı yanı sıra Bankacılık alanında da çalışmalarına devam etmiştir.(Egebank, Sitebank TMSF çalışmaları) Albarakatürk A.Ş. Sultanhamam Şube Müdürlüğü ve üst düzey yöneticilik görevleri)

Yönetim ve Eğitim Danışmalığı çalışmalarını bu dönemde daha aktif hale getirerek, Pazarlama ve satış konuları yanı sıra yurt içi ve yurt dışında çeşitli eğitimlere katılmış, bankacılık sektörü yanı sıra holding döneminde oldukça yoğun eğitim programlarını koordine etmiş ve bizzat eğitim vererek, özellikle Sultanhamam piyasasında edindiği tüm deneyimlerini çalışanlara aktarmıştır.

Eğitim çalışmaları aşamasında kariyerinde farklı öğretileri de benimseyerek Hastane ve Sağlık İşletmeciliği Yüksek Lisans eğitimini de tamamlamıştır.

1995-2000 yılları arasında İstanbul üniversitesi İktisat Fakültesinde, dönemsel uygulamalı ve piyasa ağırlıklı pazarlama dersleri vererek öğrencilere farklı deneyimler katmıştır.

Bankacılık sektöründe mali tahlil, bilanço analizleri ve istihbarat başta olmak üzere ve özellikle tekstil sanayinin önemli merkezlerinden Eminönü-Mahmutpaşa piyasasındaki deneyimlerini de birleştirerek muhtelif bankalara Bankacılığa İlk Adım eğitimi,İş yaşamında profesyonel davranış, Mali Analiz Teknikleri, Ticari firmalara ise Pazarlama ve Satış konularına yönelik çeşitli eğitimler vermektedir.

Örgütsel davranış ve psikolojik danışmanlık konularında aldığı eğitimlerle desteklediği satış uzmanlığı konularında, görev aldığı firma ve kuruluşlarında önemli yapılanmalar ile birlikte saha satış işlemleri gerçekleştirmiştir.Satış ve satın alma uğraşıları arasında birçok kuruluşun bayi yapılanmaları ve satış örgütlerinin düzenlenmesi çalışmalarını devam ettirmektedir.

Satış adamları derneği kurucu üyeleri arasında yer almaktadır.

Ayrıca 2006 yılından itibaren Ziraat Bankası Bankacılık Okulunda ve Halk Bankası’nda eğitim dönemlerinde yürütülmekte olan Pazarlama ve Satış Koçluğu başta olmak üzere Bankoda Satış, Profesyonellik ve Beden Dili, İletişim Teknikleri gibi çeşitli eğitim programlarında Eğitmen ve Danışman olarak görev almıştır. İstanbul ve Anadolu’da konumunda güçlü kuruluşlara eğitim danışmanlığı yanı sıra yönetim danışmanlığı da vermektedir.

2010-2011 yılı eğitim döneminde de akademik olarak İstanbul’da T.C.Yeni Yüzyıl Üniversitesi bünyesinde Bankacılık ve Sigortacılık ile Pazarlama Meslek Yüksek Okulunda Program Başkanı ve tam zamanlı öğretim görevlisi olarak görev yapmış, 2011 yılından bu yana T.C.Okan Üniversitesi-Meslek Yüksek Okulunda tam zamanlı öğretim görevlisi ve Müdür Yardımcısı olarak çalışmalarını devam ettirmektedir.

 

ALDIGI EGİTİMLER:

 

İSTİHBARAT VE MALİ ANALİZ EĞİTİMİ Dr.Öztin AKGÜÇ 1988

KISA VADELİ KREDİ ANALİZ TEKNİKLERİ Prof.Dr.Cevat SARIKAMIŞ 1992

YÖNETİM TEKNİKLERİ Prof.Dr.İsmet BARUTÇUGİL 1993

PAZARLAMA VE SATIŞ TEKNİKLERİ ABD.WHIRPULL COMP. 1996

SATIŞ KOÇLUĞU VESTEL GMBH ALMANYA 1998

BEDEN DİLİ VE İLETİŞİM PROF.DR.ÜSTÜN DÖKMEN 1993

ETKİLİ KONUŞMA VE TÜRK DİLİ CAN GÜRZAP 1995

4 BOYUTLU COACHING VE MENTORLUK 4 BOYUTLU KOÇLUK AKADEMİ 2011

 

SATIŞ KOÇLUĞU VESTEL GMBH ALMANYA 1998

BEDEN DİLİ VE İLETİŞİM PROF.DR.ÜSTÜN DÖKMEN 1993

ETKİLİ KONUŞMA VE TÜRK DİLİ CAN GÜRZAP 1995

4 BOYUTLU COACHING VE MENTORLUK 4 BOYUTLU KOÇLUK AKADEMİ 2011

Başa dön tuşu
Kapalı